Verslag Oktober 2026
donderdag 15 oktober 2026

De zomer is afgelopen en de herfst is duidelijk gestart. Op donderdag 15 oktober zijn we in Café Rust Wat in Sint Pancras weer begonnen met de proeverijen van het seizoen 2026/27. Het was volle bak met een zeer gezellige dynamiek, waarbij er natuurlijk weer flinke gaten werden geslagen in de whisky's en ook een aantal flessen totaal leeg gingen. En met dat alles zijn we erg blij.
We startten de avond met een 8 jaar oude blend van Dewar's uit een Calvados vat. Een mooie binnenkomer met een niet verkeerde smaak: lichthartig,
fruitig, zoet en kruidig. De afsluiter was een niet te versmaden Caol Ila van onafhankelijke bottelaar Milroy’s of Soho, gefinisht op een 1st fill Premier Cru Classé. Een typisch mooie Islay whisky met as, zout, jodium en zee. Hier en daar wat fruitige zoetigheid met zelfs een beetje chocola. Binnen no time was de fles soldaat, want bijna iedereen moest deze naproeven.
De beschrijvingen van de tussenliggende flessen vind je, samen met de commentaren van de deelnemers, hieronder.