Tijdens deze proeverij, was dit onze blinde whisky. Het was een erg mooie a-typische Mortlach, niet zo 'vlezig' als we hadden verwacht op basis van de jongere en eerder geproefde Mortlachs. Een mooie volle whisky met body. De neus was anders dan de smaak en mooi toegankelijk, vol fruit, citrus (mandarijnen). Iemand zei, dat de whisky je door de neus komt vallen.
Een beetje velpon werd gesignaleerd.De eerste slok was bij iemand wat muf, maar daarna werd hij zoet. "hij bouwt mooi op". Bij iemand anders de eerste slok agressief. De whisky bleef lang hangen. Commentaar: een mooie en subtiele smaak explosie. Zoet, marsepein, honing, maar ook een bittertje. Ook werd er geprobeerd het effect van een beetje water te ruiken en te proeven.
Het werd een andere whisky, scherpere, meer alcohol en kaneel. Daar hij blind werd gepresenteerd, werd ook gevraagd naar het alcohol percentage (varieerde van 40-46%) en mogelijk een regio (Speyside, Lowland, zelfs Islay, maar ook Nederland en Japan). Namen? Glenfiddich 16yo of Glen Moray 18yo. Een erg mooie whisky, die voor veel discussie zorgde en uiteindelijk erg lekker bleek te zijn, hetgeen niet in de stand terug was te vinden.