Glen Ord 2011, The Maltman, 10yo

glen ord 2011 maltman 10yo
RegioHighland
Leeftijd10 jaar
DistillerGlen Ord Distillery
BottlingMeadowside Blending
Vatsherry cask
Alcoholpercentage55,3%
Vat nummer551055
Fles nummer1 van 628
Non-chillfilterednee

Onze notities:

Glen Ord is de buurman van onder andere Dalmore, Teaninich, Glen Albyn en Glen Mhor en produceert 5,000,000 liter alcohol per jaar. Het merendeel van deze Ord whisky wordt vooral gebruikt voor Dewars blended whisky maar ook in Johnnie Walker, en dus zijn er niet al te veel onafhankelijke bottelingen beschikbaar. Voor een whisky van zo'n hoge kwaliteit is dat best jammer!

In 1985 werd Glen Ord overgenomen door United Malt & Grain Distillers (United Distillers), die officieel deel uitmaakte van het grote Diageo. Ze produceerden rond de 5 miljoen liter alcohol per jaar. De vertrouwde Glen Ord-single malt in de ronde fles werd een paar jaar voordat de opvolgers werden geïntroduceerd, in de vierkante fles verkocht.

Beide bottelingen waren goede en betaalbare single malt whisky s. In de afgelopen jaren is deze comfortabele situatie aanzienlijk veranderd. De naam 'Singleton' was gereserveerd voor het product van de Auchroisk Whiskey Distillery (ook in eigendom van Diageo) in de jaren 1980 en 1990.

Toch werden er drie gloednieuwe 'Singleton' single malt whisky's in verschillende delen van de wereld rond het jaar 2007 ge ntroduceerd. Vreemd genoeg werden deze Singletons geproduceerd bij drie verschillende malt whisky distilleries: Glendullan, Dufftown en Glen Ord. De malts uit deze distilleerderijen worden onder dezelfde naam in drie verschillende delen van de wereld verkocht - wat lijkt op een afwijking van de ideologie van Classic Malts.

De nieuwe Glen Ord heet dan ook sinds 2007 (het jaar van het bottelen van deze fles) Singleton of Glen Ord. Deze Glen Ord is een onafhankelijke botteling van de Meadowside Blending Company in de Maltman Series. Deze serie vertegenwoordigt zeer aansprekende whisky s, zijn erg gewild en zijn daarom meestal niet goedkoop.

Neus: Zeer fruitig (aardbeien, rode appel, pruim) ook leer, kruiden (kaneel, nootmuskaat) karamel. Smaak: Komt zoet binnen met bosbessen en ander fruit, maar ook eiken hout en peper. Met een beetje water wordt ie milder en zachter Afdronk: Vrij lang met fruitige, zoete gerst en noten in het begin. Dan chili en wat tannine, dus een beetje drogend.

Geschonken in de volgende proeverijen:

  • dinsdag 05 september 2023

    Nummer 7 in de line-up.

    Dé highlight van de avond, heerlijk in balans en lekker zacht (hoewel er waren deelnemers die deze nogal scherp vonden). Deze whisky had op het moment dat we hem proefden (na een vol rijtje en ook nog buiten) nauwelijks een neus. Men proefde echter veel fruit, caramel, boter, zoet, eigenlijk een sherry bommetje. Erg lekker en rond met een lange afdronk en een mooie mondbeleving. De aangenaamste verrassing van de avond, zo'n erg lekkere whisky. DE winnaar van de avond.

  • donderdag 14 november 2024

    Nummer 3 in de line-up.

    Een whisky die op gang moet komen, maar als je er eenmaal door bent is hij lekker, een beetje sherry, een beetje zoet, best OK en best goed. Zacht in de neus, maar ook een beetje medicinaal. Een beetje aceton in de eerste slok, daarna peperig, wat houttonen, vanille en droog. Iemand maakte de typerende opmerking: Ma Flodder's zelf gestoofde sherry.

    Waar de één het niet zijn ding vond en de whisky vervelend in zijn keel bleef hangen, vond de ander dat hij hier het weekend wel mee op pad zou kunnen gaan, een heel prettige whisky, zeker ten opzichte van de eerder geproefde Clynelish.

    Duidelijk een voorbeeld van de stelling, dat whisky proeven een subjectieve bezigheid is. Een 4e plaats in deze proeverij was zijn deel.